PechaKucha / Svojí cestou

V roce 2017 jsme na PechaKucha navázali vlastním formátem Svojí cestou.

2016
21. října 2016 ve 20:20 v Kině Vysočina (Žďár nad Sázavou)
Živé proStory, Powered by PechaKucha (Akce na FB) –
12 šestiminutových prezentací o veřejném prostoru v kanadsko-japonském formátu PechaKucha. Polovina od Žďáráků, polovina od pozvaných hostů z celé republiky. Jedinečnost večera podtrhne křest knihy Vize ZR 2050, která je zhmotněním tísíců hodin, které na 500 lidí od dětí ve škole po 80tiletého důchodce-architekta investovalo do Žďáru v rámci festivalu architektury Živé proStory Žďár.

Žďárští prezentující:

 • Zbyněk Ryška (architekt Města Žďár nad Sázavou)
 • Štěpán Matějka (architekt, který letos obešel téměř celou republiku pěšky podél hranic)
 • Zbyněk Buchta (architekt, ateliér Vltava)
 • Jiří Vítek (architekt, autor projektu „Připomínka prvního osídlení Žďáru a vstup do úvozu na Klafaru“ navrženého do participativního města Žďáru)
 • Jan Adamus, Ondřej Pokoj (účastníci workshopu Santiniho jazyk)
 • Žijeme Žďárem a tým projektu Živé proStory pokřtí knihu Vize ZR 2050.

Hosté:

 • Roman Týc (umělec, spoluzakladatel Ztohoven)
 • Michaela Hečková (Piána do ulic, autorka knihy O městech a lidech)
 • Kuba Mareš (oživovač zapomenutých míst v Plzni díky PechaKucha Night Plzeň)
 • Martin Pošta (Signál festival)
 • ellement (kancelář pro architekturu a design)
 • Posedlí (umělecká skupina popularizující posedy)

“Powered by PechaKucha” events are one-off events that are separate from regular city-based PechaKucha Nights, and are usually held as part of festivals and conferences, but can also act as standalone events.
These events include presentations that use the PechaKucha 20 images x 20 seconds format.
Find out more at PechaKucha.org.

2015
V roce 2015 jsme se potkali v kině na PechaKucha Night vol. 2 (videozáznam) na téma Veřejný prostor.
16. října 2015 20:20, Kino Vysočina

Téma: veřejný prostor

Ve spolupráci s Pecha Kucha Žďár nad Sázavou pořádáme Pecha Kucha Nigt vol. 2 na téma veřejný prostor. Akce na facebooku.

Hlavním sponzorem večera byl Cooper Standard.

Videozáznam prezentací na Youtube:

Večer plný inspirativních hostů, kteří se zabývají veřejným prostorem ať už profesně (architekti, urbanisté…) nebo zájmově či alternativně (streetart…). Můžeme si společně přestavit a popovídat o tom jakými směry by se město mohlo ubírat, jak by se mohlo změnit a jak by nám mohlo být bližší, jak by se mohlo stát samozřejmější a příjemnější součástí našeho každodenního života.

PechaKucha Night je japonsko-anglický název, který v překladu znamená „Noc povídání“. Vymysleli jej architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architects v roce 2003. Jedná se o příležitost pro prezentaci architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. Protože měli zkušenost jen s architektonickými přednáškami, které velmi často trvají hodiny, hledali, jak zbytečné rozvleklosti zabránit. Výsledek je známý formát přednášek 20 x 20, kde každý přednášející má pro svůj výstup 20 obrázků a ke každému obrázku prostor 20 vteřin o něm pohovořit. Archiv prezentací z celého světa je na www.pechakucha.org.

Napsat komentář